110 let Harley-Davidson a Krpole

Harley-Davidson klub Brno Harley, ženy a zpěv Historické unikáty Partneři akce

Harley

To, že nejslavnější motocyklová značka na světě slaví letos 110 let od stavby prvního jednoválce v legendární kůlně v Milwaukee, zajisté neuniklo všem milovníkům krásných motocyklů. Ani my jsme neunikli – a popravdě se o to ani nesnažili, při plánování akcí a práci na nich. A tak jsme mimo jiné byli požádáni o moderování série výstav, věnovaných tomuto výročí. První se konala v Obchodním centru Královo pole v Brně. Je to téměř symbolické a je to tak správně, protože brněnské zastoupení Harley-Davidson, které s nadšením, pílí a doslova „zabejčilostí“ vybudoval náš kamarád Zdena Hönig, sídlí právě hned vedle brány do slavné Královopolské strojírny. Je tam také Střední škola automobilní, jejíž bývalý ředitel pan Kšica je skvělý odborník a nadšenec v oboru učňovského školství. V Brně bylo vždycky dobře a je tam spousta kamarádů. A jinak to prostě dopadnout nemohlo ani na výstavě .

Harley-Davidson klub Brno
Jsou to opravdoví srdcaři a nadšenci. Jezdit dnes na Harleyi může každý. Ovšem byly doby, opravdu byly takové doby, že to bylo považováno téměř za politický přečin a mělo to neblahé následky. Brněnský klub byl založen v roce 1963 a v červnu bude slavit padesátileté výročí. Bylo velmi milé, že na moderovaný program na výstavě přišel osobně otec zakladatel, osmdesátiletý a stále čilý a usměvavý Zdeněk Škrobáček. Tož, co dodat? Chlapi, ať vám ty mašiny ve štatlu jezdí dalších padesát let! Plnej!

Harley, ženy a zpěv
Přesněji snad – krásné ženy a módní přehlídky oblečení HD, stylová muzika, soutěže pro děti i dospělé, velká soutěž o ceny – prostě pestrý a kvalitní doprovodný program. Partnery byly významné společnosti (například České dráhy nebo Čeperka) a média. Potěšilo nás brněnské rádio HEY!, které jsme pomáhali budovat, nejposlouchanější Rádio Krokodýl, Deník a další. HD Brno věnoval jako rpvní cenu zapůjčení motocyklu na týden, společnost zase kvalitní LCD velkoplošnou televizi. Pěknou cenou byla i jízdenka na motovlak ČD i s umístěnkou pro dvoukolového miláčka.

Historické unikáty
Na výstavě byl naprostý unikát – nejstarší zachovalý Harley-Davidson v České republice z roku 1917. Je to dvouválec o obsahu 1000 ccm, krásný, viditelně používaný a stále funkční motocykl se sidecarem. Hrdý emblém doživotního člena HD clubu Chicago na přídi sajdkáry napovídá, že stroj má slavnou historii. Dalším zajímavým exponátem byl HD 350 z třicátých let minulého století nebo Indian 6OO ccm z roku 1922. A pochopitelně „Voják“ – slavný stroj WLA /WLC 750 ccm z roku 1942. Tyto motocykly používala ve II. světové válce i polská a sovětská armáda. A právě tyto motocykly osvobozovaly Plzeń v květnu roku 1945. Majetkem jednoho z členů HD Clubu Brno je i rarita – motocykl Harley-Davidson 750 s protilehlými válci typu „boxer“, podobnými jako u BMW. Loď s těmito motocykly na palubě byla v době druhé světové války potopena Němci u afrických břehů, takže dochovaných strojů není mnoho. A slavnou 110 letou historii značky připomínal i stroj Heritage Softail v unikátním výročním lakování z omezené série 1900 kusů.

110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole110 let Harley-Davidson a Krpole

Partneři akce
HD Brno
Zdena Hönig o své firmě řekl:“Já nevím co o sobě napsat,dneska lidé moc nejsou zvyklí nebo nechtějí slyšet naše začátky. Ty byly stejně vždycky stejný...lidi nevěděli do čeho jdou, co je bussiness, tak začínali na koníčcích a podnikali ne kvůli penězům, ale že je to bavilo. Žádná hotovost, žádný bussiness plány. Dnešní generace by nad námi zalomila rukama! Ale jen díky té píli, vůli nadšení, a někdy i drobátko štěstí tu vyrostly krásné firmy. Dnes chce každý peníze či úvěr na začátek, mě prostě peníze nepůjčili a bylo toHappy.

Hyperinzerce:
Ceny do soutěže věnoval slevový portál HyperSlevy.cz
- 4. největší slevový portál v ČR
- Najdete zde unikátní nabídky za bezkonkurenčně nízkou cenu se slevou až 90%
- Nabízí slevové akce v 17 městech po celé ČR

České Dráhy:
 • České dráhy jsou největším národním dopravcem v ČR s tradicí delší než 170 let
  • České dráhy jsou lídrem na trhu osobní vlakové přepravy – dlouhodobě kontrolují více jak 95% trhu
  • Denně vypraví 7000 vlaků
  • Denně přepraví ve všech vlacích průměrně 472.000 cestujících

Autovlak:
- pohodlná přeprava auta z Prahy do Popradu a Košic
- možnost přikoupení lůžka při cestě v noci současná přeprava osob spolu s automobilem nebo motocyklem
ChangHong
Společnost CHANGHONG je jedním z největších výrobců LCD televizorů na světě. Jejím posláním je poskytovat zákazníkům špičkové technologie a vynikající kvalitu za nízké ceny. V roce 2005 byla založena její pobočka v České republice a v Nymburce byla také postavena továrna. Díky tomu může Changhong zaručit výhody místního výrobku, místní kvality a místního servisu.

Kralovství železnic
Před několika lety se zrodil nápad postavit největší modelové kolejiště u nás a ve střední i východní Evropě. Od nápadu k provedení vede dlouhá cesta, avšak již 1. července 2009 bylo v Praze na Smíchově otevřeno prvních 115 m2 miniaturního království. V pravidelných intervalech zde přibývají nové části kolejiště, které reprezentují jednotlivé kraje ČR a ve výsledku budou prezentovat celou republiku s jejími hlavními dominantami v jednom propojeném celku o celkové rozloze více než 1008 m2.

Ondrášovka
Výrobcem minerální vody Ondrášovka a léčivě minerální vody Šaratica je společnost ONDRÁŠOVKA a.s. se sídlem Kyjovská 1991/5, 142 01 Praha 4, Česká republika.

Blue falcon s.r.o. je produkční společnost zaměřená na:
 • výrobu audiovizuálních děl (videoreklamy, dokumentární pořady, reportáže, ankety, PR prezentační videomateriály, dokumenty z konferencí a workshopů)
  • reklamní činnost
  • mediální distribuci video obsahu přes vlastní kanály a partnery (internet a TV broadcast)
  • mediální podporu humanitárních a neziskových organizací

BURDA (Autohit)
Burda Praha patří k vydavatelské skupině Burda Eastern Europe, která začala se svými vydavatelskými aktivitami na českém trhu již v roce 1990. vydáva: KATKA , SVĚT ŽENY,BETYNKA KATKA , SVĚT ŽENY , BURDA , JOY, INSTYLE , AUTOHIT , NÁŠ ÚTULNÝ BYT , NAŠE KRÁSNÁ ZAHRADA , MOJE ZAHRÁDKA,NEJLEPŠÍ RECEPTY,POŠLI RECEPT POŠLI VTIP, LABYRINT KŘÍŽOVEK ,ZDRAVÍ ,CHIP ,POČÍTAČ PRO KAŽDÉHO ,LEVEL

Alnamura (BigShock)
Společnost Al -Namura byla založena v roce 1992 a brzy po založení se stala výhradním zástupcem a distributorem mnoha světoznámých značek.
Big Shock!, který byl širokou veřejností velmi pozitivně přijat a v současné době zaujímá pozici č. 2 na českém trhu.

VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. (VLP),
je vydavatelství, jež v České republice vydává 94 regionálních titulů. Tyto deníky jsou nejvýznamnější regionální noviny u nás.
Průměrný denní náklad všech titulů VLP, cca 225 tisíc výtisků, si denně přečte 913 tisíc čtenářů, což představuje 38% trhu se zpravodajskými deníky.

Rádio Krokodýl
- absolutně nejposlouchanější rozhlasová stanice na brněnsku
Rádio Krokodýl vysílá na svých frekvencích celý den a celý rok hit za hitem... to abyste věděli, že ostatní frekvence při ladění můžete klidně přeskočit.

Rádio Hey
Rádio Hey je jediné SPORTOVNÍ rádio v Česlé republice. Každou hodinu spousta informací, rozhovorů o sportu a všem kolem něj.