Slánský okruh 2011

Franta Šťastný by měl radost Nebývalý zájem veteránistů Ford T oslavil 87. narozeniny Pan starosta v Lotusu Elite II

II. slánský okruh

Můj kamarád Franta Šťastný, který vyhrál na svém motocyklu Norton/Blesk se startovním číslem 61 historicky první Slánský okruh v roce 1952, by měl radost. Jak jsem ho znal, neodmítl by ani moje pozvání na dobré pivo do pivovaru Antoš a určitě by večer se mnou a s účastníky tohoto setkání poseděl a zapařil v restauraci hotelu Atlas. Prostě – zadařilo se a druhý ročník Slánského okruhu o pohár starosty Královského města Slaný se Martinovi Ničovi a partě kolem něj opět povedl.

Účastníků bylo ještě více, než loni. Jen registrovaných bylo kolem 130, ale přijeli se podívat i ti, kteří nestartovali v okruhu kolem Slaného. Zaslouženou pozornost opět vzbudil Václav Dyttrych s chotí Bělou a Fordem T z roku 1924, který oslavil 13. května, (rozuměj Ford), 87. narozeniny. Zájem veteránistů byl veliký a mnozí dali přednost jiným, prestižním akcím setkání veteránů. Mám velikou radost, že přijel také můj kamarád Jirka Hladík se skvostným dílem konstruktéra Colina Chapmana Lotus Elite II. Našemu panu starostovi Ivo Rubíkovi Lotus opravdu slušel a paní Mirka by se vážně měla zamyslet nad tím, jestli takovou krásnou hračku nepotřebuje nutně do domácnosti.

Přijely nádherné motocykly – Saroléa, Standart, Simson, Jawa 350 OHV a další... Tatrovkami se to letos doslova rojilo – od nejstarší Tary 11 z roku 1924 po Hadimršku, Tatry 57 (dokonce i v originál vojenské verzi). Já osobně jsem poprvé viděl první Škodu Felicii bez křidýlek! Návštěvníci měli možnost prohlédnout si auta pro patnáctileté od francouzské automobilky Aixam, nakoupit odborné knihy, trička, turistické známky či lahůdky občerstvení. O kvalitní jazzíček se jako vždy postaral Mirek Fiedler a jeho band, se zvukem pomohl Jarda Dobner.

Byla to prostě veliká radost a svátek všech příznivců historických vozidel a Královského města Slaný. Všichni, kteří pomohli, zaslouží pěkné poděkování! Vzkazuje jim to můj kamarád Franta Šťastný, který teď zrovna nemá čas, protože sleduje jízdu Karla Abrahama na sedmém místě před Rossim.

Standa Berkovec, foto
Jiří Jaroch


II. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruhII. slánský okruh

související stránky: Historická vozidla ve Slaném