Bylo nás pět

Alkoholové brýle Zábavné poučení Svět vzhůru nohama Zilvar z chudobince nepřišel

Bezpečná pětka
My, co spolu kamarádíme, jsme pomáhali – a rádi – s další akcí, věnovanou dopravní výchově mládeže a dětí. Na pětce, na pěší zóně „U anděla“. Protože si myslíme, že strážní andělé už ten fofr na silnicích nemůžou stihnout. Celou akci „Bezpečná pětka“ pořádala radnice městské části Praha 5 a Besip Team Praha v čele s neúnavným Petrem Kotkem a jeho týmem. Pomohlo také hlavni město Praha.

Na zábavných testech a ukázkách se vystřídalo několik set žáků škol z této městské části. Dospělí si díky trenažéru pojišťovny Generali měli možnost vyzkoušet, jaké to je, když visíte hlavou dolů v autě za bezpečnostní pásy. K mání byl i motocyklový trenažér, testy a dopravní hřiště Městské policie hlavního města Prahy, demonstrace první pomoci, tzv. „alkoholové brýle“, ukázky reflexních materiálů a další zábavné i poučné atrakce.

Protože městu Praze ani radnici Prahy 5 jsou tyto témata vlastní a systematicky se jim věnují, objevil se i první náměstek primátora JUDr. Rudolf Blažek a také Lukáš Herold z „Pětky“. Řekl jsem jim to, co píši i teď spolu s poděkováním organizátorům: „Dobrá práce a andělská trpělivost!“.

Standa Berkovec, foto Besip Team Praha

Bezpečná pětkaBezpečná pětkaBezpečná pětkaBezpečná pětkaBezpečná pětkaBezpečná pětkaBezpečná pětkaBezpečná pětkaBezpečná pětka