Elektro České Středohoří 2012

Elektrické kolo – tříkolka Guewer Šetrně k ekologii i vlastní kapse Pro seniory, maminky i rozvážku

elektro 2012
Elektro České Středohoří 2012
České Středohoří mě láká celý život. Nebylo náhodou, že první zkušební přímý televizní přenos z první české expedice na Mt. Everest jsme dělali z vrcholu řípu. Nebylo náhodou, že rekonstrukci prvovýstupu praotce Čecha s černouškem Martanem Tankweyem v hlavní roli jsme dělali také na Řípu. A není náhodou, že tato expedice na elektrické kole Guewer s dvoukolovým kitem předu míří mimo jiné také na vrchol Řípu. A nejen tam. Chceme projet středohoří a ukázat, že elektrické kolo ujede víc, než si myslíte. Určitě budeme mít základnu na letišti v Roudnici nad Labem, objevíme se v Litoměřicích i pod Lovošem v Opárnu nebo v Budyni nad Ohří.

Odstartovali jsme v pondělí 9.7. z prodejny Guewer v Drahobejlově ulici č. 13 v Praze, a to díky podpoře a vstřícnosti našeho kamaráda Pavla Jurkoviče. Kamarádi pomohli i ve Slaném, odkud se MUSELO startovat z náměstí od Městského úřadu. Protože, uznejte, rodné město je rodné město. Proto také navštívíme Litoměřice a Terezín, protože to jsou zase rodná města mé maminky, babičky a dědy. Ale Hitler jim udělal čáru přes rozpočet. Přesněji – čáru hranic protektorátu, která vedla Terezínem. A protože chtěli být v Československu – byť okleštěném, přestěhovali se do Slaného. Protože děda byl vojenský krejčí a tady byla kasárna. Nakonec ale stejně šil pro civily, protože do těch šedých uniforem Němců se mu nějak nechtělo. Tolik k rodným městům. Moc nás potěšilo, že kromě pana místostarosty Jardy Hložka přijeli i Polatovi včetně své česko-americké rodiny. Bob s námi hrál divadlo, pracoval ve Slaném, učil nás anglicky a namluvil si Blanku. Což mu dodnes tiše závidíme. Přišli i kamarádi, kteří pomáhali na brigádě na Slánské hoře - třeba Evička se svým pejskem. A pochopitelně pracovitý Jirkla Jaroch, který vše profesionálně fotografoval.

Naši první testovací jízdu (bylo třeba vyzkoušet jízdní vlastnosti kitu, baterii i řídící jednotku elektromotoru) jsme úspěšně absolvovali na desetikilometrovém okruhu kolem Slaného. Kus po staré lipské silnici, jejíž slepé rameno směrem na Louny smutně zarůstá a vzpomíná na slavné doby plného provozu. Mimochodem, v zatáčce na Trpoměchy je rozsypané zrní. Jedna z nebezpečných věcí, která v době žní může ohrozit motorkáře a cyklisty na suché silnici. Trochu jsme se u zrní zakecali s Vaškem z Trpoměch, který byl na sportovní procházce se svým krásným dogoušem. To štěně bylo veliké jako naše kolo a přátelsky oslintalo auto dalšího našeho kamaráda, který se s námi taky zastavil na pokec. Takže z křižovatky u Trpoměch odjížděl do myčky. My směrem na Královice. Ovšem panoramata jsou panoramata a Říp v dálce výzvou. Takže jsme se kochali v rodných širých lánech. Potom zpět přes Otruby do Slaného, kde bylo třeba otestovat nabíječku a zkonzultovat další technické detaily. Bylo to krásný testovací výlet! A tak jsme si u dobré desítky v pivovaru u Antoše opět uvědomili, že České Středohoří láká celý život.

Foto Pavel Jurkovič,
Jiří Jaroch a S. B.

Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012Elektro České Středohoří 2012