En JOY ride — openning show

Opening party En Joy ride Praha 24. června 2010
Půjčovna jinak Standové Startovali aneb jak jsme zahajovali se Standou Humlem Pozoruhodná sestava motorek Hravá půjčovna aneb užívejte si a my se staráme Pepa Dressler – mistr kola Přijel i kaskadér, který nasazoval krk za holywoodské hvězdy

Na začátku bylo – jak jinak – slovo. Slovo „motocykl“, pochopitelně. Potom první motorka, druhá… a nakonec jasné poznání, že mít všechny prostě člověk mít nemůže. Takhle nějak to bylo na začátku, kdy dva pohodoví kluci – Pavel Jurkovič a Martin Toman – začali jezdit.
A pak vznikla myšlenka založit si OPRAVDOVOU půjčovnu motocyklů a prostě si to spolu s ostatními užívat. Nebylo to pochopitelně tak naivně idylické, jak to teď popisuji. Ale na konci je hravé logo en JOY ride, visící na vjezdem do areálu v Libušské ulici 196 v Praze. Uvnitř už je připravená exhibice dvojnásobného mistra světa Pepy Dresslera, chladí se pivo a zahřívá gril. Šéfová marketingu Bára Grusová má všechno pod palcem a je v pohodě. Žádná nervozita, klídek. V řadě je srovnána pěkná smečka zajímavých strojů a ostatní jsou na cestě. Přichází ostrý start a páni jednatelé vítají přítomné hosty. Potom náš kamarád Standa Huml a moje maličkost slavnostně startují Spydera Can Am. Standa zkušeně osolí plyn a je to! Půjčovna je na světě se vším, o čem sní motorkářské srdce. Parkování, sprcha, půjčení kamery, navigace a pochopitelně vybavení, přistavení (i hromadnéWinking motocyklů na určené místo a jejich odvoz, všechna pojištění, neúčtují kilometrovné, prodávají dárkové poukazy, realizují firemní akce… Je vidět, že projekt budovali motorkáři a dost o něm přemýšleli.
Nové stroje ve výběru, který nenajdete ani na leckteré renomované výstavě. Nablýskaný Triumph Rocket III, Suzuki Intruder M 1500, BMW R 1200 GS, Suzuki V Strom 650, Moto Guzzi 1200 V4 Sport, Honda CB 1300, CBR1000RR Fireblade a taky zmíněná pozoruhodná tříkolka Spyder. Zatím! Brzy k nim přibude ještě Victory Hammer S, Harley-Davidson Fat Boy, Kawasaki 1400GTR, Yamaha FJR 1300, Suzuki GSX 650F, BMW F 800 GS, CB600F Hornet, Ducati 848 a čtyřkolka Polaris Sportsman XP 550! Tohle mít pod jednou střechou,
no to už je paráda! A víte co je na tom nejúžasnější? Že doba přináší sice jiné, praktické a moderní formální prostředky, jako třeba tuto pozoruhodnou půjčovnu. Ale obsah a cíl zůstávají – navíc násobeny pestrostí výběru. Prostě si užívat motocykly a radost z jízdy.
A to mě pořád ba!

P.S. Chce to vidět. Jo, a půjčovna má taky ségru ve Zlíně, které šéfuje Michal Císař. Protože motorkáři netrpí pragocentrismem, ale egocentrismem. Informace jsou na stránkách www.enjoyride.cz.

Standa Berkovec, foto a vizuální komunikace Petr Dolejš Koch.