Helma Reevu – revoluce!

Vítejte v budoucnosti Oči vzadu Vidím – tudíž jsem

Helma Reevu

Tady je má první subjektivní zkušenost s helmou REEVU, kterou mám možnost díky kamarádovi, motorkáři a spolumajiteli půjčovny EN JOY ride Pavlovi Jurkovičovi testovat. V prvé řadě si musíte tenhle úžasný vynález vyzkoušet „nasucho“. To znamená bez motorky. Nastavíte si malé zpětné zrcátečko uvnitř přilby, které je na horní hraně. Nepřekáží vašemu zornému poli, ale díky chytrému systému zrcadel vidíte v průhledu to, co se děje za vámi. Jinými slovy – v motorkářské hantýrce máte doslova „oči na prdeli“. Pak stačí vyzkoušet si, co to dělá při otočení hlavy. Světelnost je zhruba stejná jako u toho, co vidíte vpředu. Pravda je, že díky tvaru helmy, která pojímá i kanál pro periskopový přenos obrazu, je v ní aerodynamický šum možná o trochu větší, než v nějaké špičkové helmě. Ale nejsme na moto GP, ale na silnici, kde jde o život víc než na závodech. Takže shrnuto a podtrženo – tahle velmi pohodlná helma je podle mě dalším geniálně jednoduchým nápadem, patentem a realizací v praxi, která vám na silnici v sedle motorky pomůže přežít! Je to fakt bomba a na motorkářských akcích, na kterých se se stovkami kluků na motorkách setkávám, je o patent REEVU velký zájem. Jsem rád, když vám jde o váš život. Protože na mašině je to vždycky JÍZDA O ŽIVOT!

Foto: Jiří Jaroch, info: www.reevu.cz


Přikládám ještě materiály REEVU.

Motorkářská helma má jeden účel - chránit. Reevu rozvinulo tento koncept dále a vyrobilo jako první na světě helmu s integrovaným zpětným zrcátkem, které přináší motorkáři dokonalý přehled o dění za jeho zády. Pomáhá tak významným způsobem předcházet nehodám. Nastal nový věk motorkářských helem. Je tu světová novinka helma REEVU se systémem VISION.


Helmy REEVU - systém R.V.M.

rvm_system

Sedm let intenzivního výzkumu a vývoje přineslo výsledky ve formě R.V.M. - Rear View Mirror systém. Dokonalý pohled za vás umožňuje patentovaný systém zrcadel namontovaný v každé helmě REEVU. Zrcadla jsou vyrobena z reflexního polykarbonátu, který na rozdíl od skla je téměř nerozbitný, lehčí a poskytuje uživateli vetší komfort a bezpečí.

Tento systém, zjednodušeně řečeno, funguje tak, že láme světlo kolem vaší hlavy a dění za vámi zobrazuje na malém zrcadle v přední části helmy. To vše uvnitř helmy. Přináší vám tak dokonalý výhled na silnici za vámi a informuje vás o dění za vašimi zády. Tato technologie přináší větší komfort, pohodlí a bezpečnost všem, kteří jezdí s helmou REEVU.


Co uvidíte s helmou REEVU?

Když obléknete helmu REEVU, váš pohled vpřed to nijak neovlivní. Co se ovšem dramaticky změní, je pohled vzad. Silnici za vámi uvidíte rázem v plném záběru periferního vidění. Níže uvedené obrázky zobrazují typický pohled z helmy REEVU.


Helma Reevu


Podle zkušeností jezdců jste schopni si udržet po krátké době bez větší námahy přehled o dění před vámi i za vámi. To znamená, že vám již nadále nehrozí žádné vratké řízení v momentě, kdy se ohlížíte přes rameno zpět.

Helma Reevu

Sečteno a podtrženo, helmy REEVU změní váš zážitek z jízdy.