Chat se Standou Berkovcem, patronem EZK

izip Celý článek...

Elektronická zdravotní knížka pomůže přežít

Desatero pro tebe, kámo Moje šrámy - tvoje prevence Rozum je nejlepší biker

Motorkář Standa Berkovec: Jezděte s rozumem a vyplněným Emergentním datasetem!

V loňském roce bylo v České republice registrováno dle statistik Ministerstva dopravy 903 346 motocyklů (všech kubatur). Hned v prvních jarních dnech se objevily na silnicích stovky jednostopých vozidel, které ovšem nepřinášejí svým majitelům jenom pohodu, volnost a radost z jízdy, ale také velké nebezpečí. Jen v loňském roce zahynulo na českých silnicích téměř 100 motorkářů. K bezpečné jízdě vybízí i známý novinář, moderátor a také vášnivý motorkář Standa Berkovec, jeden z patronů Elektronické zdravotní knížky (EZK).

Ze statistik Policie ČR vyplývá, že pro motocyklistu platí téměř čtyřikrát vyšší pravděpodobnost úmrtí při nehodě než pro člověka v osobním autě. „I při bezpečné jízdě se může stát cokoliv, proto bych doporučoval mít kromě technicky dobře vyladěného stroje nebo nové lékárničky, také založenou Elektronickou zdravotní knížku s vyplněnými základními zdravotními údaji - nikdy totiž nevíte, co vám může zachránit život,“ říká Standa Berkovec.

„Vyplnění Emergentního datasetu v EZK vaším praktickým lékařem je záležitostí několika minut, pro záchrannou službu jde ovšem o velmi cenné informace o pacientovi (například informace o krevní skupině, alergiích nebo trvalé medikaci),“ doplňuje Jiří Pašek, ředitel společnosti IZIP, a.s.

Patron EZK - Emergentního datasetu, Standa Berkovec, který se bezpečností jízdy na silnicích zabývá již řadu let, připravil „Desatero pro motorkáře“, které vychází z jeho vlastních zkušeností.

Celý článek...