jiří vorlíček

Hamerská sekera 2013

Na sekeru dáváme. Protože už po mnohá léta věříme pracovitým českým dřevorubcům a dáváme do dřevorubeckých soutěží také svůj díl práce, entuziasmu i srdce. A tak je zcela logické, že v letošním prázdninovém maratonu dřevorubeckých soutěží, které odstartoval prestižní Lesnický den v Ralsku, jsme se 2. srpna opět ocitli u památných lip v Hamrech u Nýrska.

Hamerská sekera 2013 Celý článek...

Lesnický den v Ralsku

Dámy za ovládacími pákami Exhibice Timbersports Trubači z Lipníka nad Bečvou Úžasná sbírka trofejí Sokolníci v akci

Lesnický den v Ralsku Celý článek...

Rataje, lesníci a dvoubřité sekery

Otevření dřevorubeckého muzea Na zámku se sekala šiška Lesnická noblesa školy Bedřicha Schwanzerberga

Rataje, lesníci a dvoubřité sekery

Bylo nám opět velikou ctí i radostí pomoci při akci našeho kamaráda Jirky Vorlíčka, který dal svému městečku Rataje nad Sázavou úžasný dar. Zorganizoval a vybudoval na zámku dřevorubecké muzeum, do kterého zapůjčil celou svou sbírku motorových pil a seker. K tomu zorganizoval pro Vyšší odbornou školu lesnickou a střední školu lesnickou Bedřicha Schwarzenberga v Písku soutěž v hodu dvoubřitou sekerou.

Ovšem nejůžasnější na tom všem byla noblesa, kterou tomu všemu dal. Lesnická škola i s panem ředitelem se kromě reprezentativní účasti postarala o fanfáry lesních rohů a dokonce i o slavnostní lesnickou uniformu pro mě. Celé otevření muzea nádherně uvedli pan farář a pan starosta, přednášku o dřevinách středního Posázaví měl pan revírník. Jako za starých dobrých časů, čekali jsme jen, kdy se objeví Sultán a Tyrl!

Dokonce jsme při otevření muzea slavnostně přesekávali šišku - navíc úžasnou u závodní sekerou, kterou nám daroval jeden ze čtyř výrobců na světě, Jirka Vorlíček. Kluci i dívka ze školy byli super, lidé v Ratajích také - krásná akce. A protože jsme po dlouhé době potkali nadšeného a opravdového profesionála - novináře a milovníka i znalce lesa Jirku Junka z časopisu Silva Bohemica - připojujeme rádi jeho článek i fotografie. Celý článek...

Drwal zamkowy a zámecký dřevorubec

Poláci a Češi v přátelském klání v Javorníku Na Jánském vrchu lítaly třísky a sekery Řev motorových pil v sídle biskupů Jak jsem vzbudil mistra světa

Drwal zamkowy a zámecký dřevorubec Drwal zamkowy a zámecký dřevorubec Celý článek...

V Hamrech na sekeru dávají

Dřevorubecká olympiáda Dívky Šumavy, traktor a krabička sirek Král Šumavy od pana Sýkory

Hamerská sekeraHamerská sekera Celý článek...