Výroční cena Antošovu pivovaru Slaný!

Pivovarská krčma ČR 2011 Oslava ve Strahovském pivovaru Dvojitá slánská nominace

Pivovar Antoš SlanýVýroční ceny 2011

Velká radost, o kterou se kromě zaměstnanců zasloužili také všichni hosté našeho pivovaru! Slánský pivovar byl mezi pěti nominovanými o Výroční ceny časopisu Pivo, Bier a Ale 2011 v kategorii pivovarská restaurace. Hodnotila se atmosféra restaurace, kvalita piva, gastronomie a obsluha a šlo o podniky, situované výhradně v pivovaru. Byl tam nominován ještě Klášterní pivovar Strahov v Praze, Jihlavský radniční právovárečný pivovar, Pivovarský dům Praha, Stará sladovna - Beerrarium a Chodovar Chodová Planá. Na slavnostním udílení cen vyhlásil šéfredaktor a vydavatel časopisu Mgr. Pavel Borowiec jako vítěze této kategorie právě Pivovar Antoš. Cenu Ing. Josefu Paulíkovi předal Ladislav Jakl (První pivní extraliga). Potěšilo nás i to, že sládek našeho pivovaru pan David Máša byl v nominaci pěti NEJ osobností roku v kategorii pivovar s výstavem do 1000 hl.

Večer byl vynikající! Vyhlášení cen bylo na vysoké společenské úrovni, ovšem v přátelském duchu lidí ze stejného oboru. Lidí, kteří se znají, spolupracují a poctivě pracují pro slávu českého piva nebo bojují se stejnými úředními šimly. Pochopitelně ho doplnila ochutnávka nejrůznějších piv, které spolu se skvělou produkcí pivovaru Strahov sv. Norbert i jeho gastronomií dokreslily příjemný rámec večera. Protože s námi byla i spřátelená televizní stanice internetových televizí TV-expo a Travelling-tv, záznam se určitě objeví také v dokumentu o Pivovaru Antoš.

A co napsal pan šéfredaktor o filozofii výročních cen? „Vytvoření výročních cen představuje pro každý specializovaný časopis jeden z nejzajímavějších úkolů. Dává mu příležitost zpětně ovlivňovat dění v oboru, o němž píše. S tím zůstává spojená především odpovědnost. Nominace Výročních cen Pivo, Bier a Ale za rok 2011 dokazuje, jak se redakci, bezprostřednímu okruhu stálých autorů i zatím neformální redakční radě daří aktuálně proniknout k podstatným hodnotám a oddělit kvalitní pivovary od průměrných a špatných. Z tohoto důvodu jsem ponechal hlasování o výročních cenách na profesionálních publicistech. S formuláři pro anketu jsem oslovil 72 členů poroty. Nominace vznikala prostým součtem hlasů v jedné kategorii. Rád bych zdůraznil, že v této podobě hlasovala porota naposled. V příštím roce již budou hlasovat vítězové a nominovaní v jednotlivých kategoriích. Od třetího ročníku rozhodnou o nominacích a držitelích hlavních cen pouze vítězové prvního a druhého ročníku. Díky tomu vznikne Česká pivovarská akademie, v níž lze získat místo pouze vítězstvím v hlavní kategorii.“ Tolik Mgr. Pavel Borowiec.

Na naši otázku, zda má osobní zkušenost s Pivovarem Antoš, Ladislav Jakl odpověděl: „ Mám, a velmi dobrou. Myslím, že si ocenění zaslouží. Byli jsme tam na návštěvě. Vaří tam vynikající pivo. Ale z gastronomie jsme doslova padli na záda! „. Co dodat? Jsme rádi, že jsme od začátku u toho a mohli jsme také přispět malým dílem hrdého patriota slávě slánského piva a gastronomie. Takže „Dej bůh štěstí!“.

Standa Berkovec,
Info:
www.pivobierale.cz

PICT0066PICT0084PICT0111PICT0121PICT0137PICT0145PICT0157